WhatsApp Image 2022-07-05 at 12.28.22 AM.jpeg

Meet to move, dans ve hareketle bağlantılı sanatçıları, organizatörleri ve araştırmacıları İzmir'de bir araya gelerek Akdeniz kültürleri bağlamında dans ve hareket alanının geçmiş, şimdi ve geleceğini analiz etmeye çağırıyor.

‘Meet to Move’ mekana özgü performanslar, atölyeler, video-dans projeksiyonları ve yuvarlak masa buluşmaları ile alanın profesyonellerini, profesyonel olmayan dansçıları ve dansla ilgilenen halkı birbirine bağlamayı hedefliyor.

WhatsApp Image 2022-07-04 at 3.44.59 PM.jpeg

 

Yerel yapıları iyileştirmeyi amaçlayan "Meet to move", yerel ve uluslararası dans icracıları (dancemakers) için Akdeniz ülkelerinde/şehirlerinde yaşadığımız belirli koşullara odaklanan bir ağ sağlar. Ortak mirasımız ve benzer yaşam tarzımız; yaratıcı eyleyişimizi ve halkla bağlantı kurma şeklimizi etkiler.

Biricik kimliklerimizin sonucu olarak ortaya çıkan Güney Avrupa ve Kuzey Afrika çağdaş performans estetiğimizi paylaşıp çoğaltmamızın zamanı geldi.
Öyleyse harekete geçelim!


İlk etkinliğimiz Ağustos 2022'de İzmir'de gerçekleşecek ve her üç ayda bir sadece şehrimizde değil, Malaga/İspanya ve diğer şehirlerle de bağlantı kuracak bir dizi düzenli etkinliğin hareket noktası olacak.
Meet to move, dansçıları ve organizatörleri profesyonel olmayan dansçılar ve seyircilerle birleştirmek için çapraz eylemleri teşvik eder. Bu nedenle ilk toplantımız bir yaz barı gibi organize edilecek ve sanatçıların, koreografların, seyircilerin ve dansla ilgilenenlerin deneyimlerini paylaşabilecekleri, mekana özgü performansları izleyebilecekleri ve dünyanın farklı noktalarından video dans kreasyonlarını görebilecekleri bir buluşma noktası yaratacak.

 

2023 yazında, Atelier de la danza ve Palizmir işbirliğiyle, şehrimizi uluslararası dans haritasına yerleştirecek ve Avrupa'nın her yerinden dans tutkunlarını yazlarını dans eğitimi ve çevresindeki etkinliklerle birleştirmek için şehrimize davet edecek olan uluslararası dans festivali "Dans, Deniz ve Güneş"in lansmanını yapacağız.

Meike Schönhütte & Serenay Oğuz