top of page
workshops . .performances . .talks..jpg

Meet to move, dans ve hareketle bağlantılı sanatçıları, organizatörleri ve araştırmacıları İzmir'de bir araya gelerek Akdeniz kültürleri bağlamında dans ve hareket alanının geçmiş, şimdi ve geleceğini analiz etmeye çağırıyor.

‘Meet to Move’ mekana özgü performanslar, atölyeler, video-dans projeksiyonları ve yuvarlak masa buluşmaları ile alanın profesyonellerini, profesyonel olmayan dansçıları ve dansla ilgilenen halkı birbirine bağlamayı hedefliyor.

6.jpg
zdsghjm (5).jpg

 

Yerel yapıları iyileştirmeyi amaçlayan "Meet to move", yerel ve uluslararası dans icracıları (dancemakers) için Akdeniz ülkelerinde/şehirlerinde yaşadığımız belirli koşullara odaklanan bir ağ sağlar. Ortak mirasımız ve benzer yaşam tarzımız; yaratıcı eyleyişimizi ve halkla bağlantı kurma şeklimizi etkiler.

Biricik kimliklerimizin sonucu olarak ortaya çıkan Güney Avrupa ve Kuzey Afrika çağdaş performans estetiğimizi paylaşıp çoğaltmamızın zamanı geldi.
Öyleyse harekete geçelim!

İlk etkinliğimiz Kasım 2022'de İzmir'de gerçekleşecek ve her üç ayda bir sadece şehrimizde değil, Malaga/İspanya ve diğer şehirlerle de bağlantı kuracak bir dizi düzenli etkinliğin hareket noktası olacak.
Meet to move, dansçıları ve organizatörleri profesyonel olmayan dansçılar ve seyircilerle birleştirmek için çapraz eylemleri teşvik eder. Bu nedenle ilk toplantımız şehir merkezinde bulunan farklı disiplinlerden seçilen mekanlarda, sanatçıların, koreografların, seyircilerin ve dansla ilgilenenlerin deneyimlerini paylaşabilecekleri, mekana özgü performansları izleyebilecekleri ve dünyanın farklı noktalarından video dans kreasyonlarını görebilecekleri bir buluşma noktası yaratacak.

4, 5, 6, Kasım'da harekette buluşmak üzere.


Meike Schönhütte & Serenay Oğuz

zdsghjm (2).jpg
zdsghjm (3).jpg
zdsghjm (4).jpg
bottom of page